האם לשכור או לקנות שמלת כלה?

מחירי שמלות כלה לעתים משאירות את הכלות בפה פעור. לכן, יותר ויותר בוחרות שמלות כלה להשכרה על מנת לחסוך כמה שקלים. מעבר לשיקול הכספי, תהיינה כלות שיעדיפו לקנות את שמלת הכלה שלהן וכאלה שיעדיפו לשכור. הוויכוח ממשיך …
זוגות מחפשים דרך לערוך חתונה נהדרת במחירים הגיוניים. שמלת כלה היא אחד הפריטים היקרים יותר בתקציב החתונה, לכן האם חשבת לשכור שמלת כלה במקום לקנות אחת? או שמא הרגש משחק אצלך תפקיד גדול יותר ותעדיפי לקנות את שמלת הכלה? להלן היתרונות וחסרונות של השכרה ורכישת שמלת כלה שיעזרו לכל כלה לעשות את הבחירה שלה.

השיקולים בעד שמלות כלה להשכרה

לפני כמה שנים, הכלה אפילו לא הייתה לוקחת בחשבון את השכרת שמלת הכלה כאופציה. היא הייתה נחרדת לעניין הרעיון של ללבוש שמלת כלה שלבשה ככל הנראה כלה בעבר. אבל היום, כלות שוקלות את העניין בראש פתוח, מה גם שבחלק מהמקרים עדיין ניתן לשכור שמלת כלה בתפירה חדשה ובעיצוב אישי חדש.

לגלריות שמלות כלה

חסכון

שמלות כלה להשכרה יכולות לעזור לחסוך לך כסף מתקציב החתונה שלך. השכרת שמלת כלה הופכת את המחיר לסביר יותר והעלות יכולה לרדת בכמה אלפי שקלים. למרות שבדרך כלל נדרשים לפיקדון עד החזרת השמלה זה שווה את זה כאשר את מקבלת הכל בחזרה.

אין צורך באחסון

מלבד העלות, הטבה אחרת ששמלת כלה שכורה מציעה היא ההקלה במציאת שטח אחסון מתאים ובטוח לשמלה. אם את אחת אחד שנמצאת תמיד בתנועה, סחיבת קופסה ענקית עם שמלה שלעולם כנראה לא ילבשו שוב נראית כמו טרחה מיותרת.

השיקולים נגד שמלות כלה להשכרה

למרות שהשכרת שמלת כלה אולי נראית כמו אופציה טובה, צריך לשים לב לדבר חשוב.

פחות אפשרויות

למרות שקיימים עיצובים רבים, במקרה של השכרת שמלת כלה קיימת, האפשרויות של שמלות כלה להשכרה שיתאימו ספציפית לך עפ”י נתוני גוף, גזרה, סגנון וכו’ תהיינה לרוב נמוכות יותר מאשר האפשרויות בעת רכישה של שמלות כלה חדשות.

מגבלות

במקרים של השכרת שמלה כלה קיימת, שינוי מראה השמלה בצורה דרמטית ואף במקרים מסוימים השכרת שמלת כלה קיימת, עשויה לא לאפשר אפילו שינוי קל כיוון שתצטרכי להחזיר את שמלת הכלה לשימושן של כלות נוספות בעתיד. כמובן שהמקרים הנ”ל פחות נפוצים במקרים של השכרת שמלה כלה בתפירה חדשה עפ”י רצונך שבו ניתן לעצב את שמלת הכלה עפ”י רצונך אולם גם המחיר יעלה בהתאם. כמו כן, במקרים בהם השמלה נפגמה או נהרסה, צריך לקחת בחשבון שאת תיקונה יחייבו מתוך הפיקדון שהשארת.

השיקולים בעד קניית שמלת כלה

להלן השיקולים מדוע קניית שמלת כלה מועדפת על כלות רבות.

מגוון רחב יותר

עיצובי שמלות כלה תמיד מתעדכנים ותמיד יהיו עיצובים חדשים ומרהיבים. לכן, לרוב המגוון ברכישת שמלת כלה יהיה גדול יותר מאשר בהשכרת שמלת כלה וזה לא בהכרח יהיה יקר בהרבה.

נדרשת זהירות נמוכה יותר

שמלת הכלה היא שלך. אם תשפכי יין אדום על השמלה תוכלי לפתור את העניין באופן המתאים לך ביותר. לעתים עלות ניקוי שמלת כלה נמוכה מהפיקדון. יהיה לך לפחות דאגה אחת פחות משום שהשמלה ברשותך ותוכלי להתמודד עם העניין בכל דרך שאת רוצה.

להעביר לילדה

רוב הכלות שקונות שמלת כלה ולא בוחרות שמלות כלה להשכרה עושות זאת מתוך עניין רגשי. ללבוש את השמלה היפה ביותר ביום המאושר ביותר בחייך הוא משהו שכל כלה רוצה, ויתרה מכך להעביר את שמלת הכלה שלך לבת שלך הוא אחד הרגשות היקרים ביותר לאם. גם אם צו האפנה משתנה תמיד יהיה ניתן להתאים את השמלה באמצעות שינויים כמו לקצר את השמלה, להיפטר מהשרוולים, לצבוע אותה בצבע אחר, יש לא מעט דברים שניתן לעשות כדי להפוך את שמלת החתונה שלך למשהו עכשווי יותר. היא תמיד תוכל להשתמש רק בחלקים שהיא רוצה, כמה תחרה מהמותניים, או כמה אבנים נוצצות מהצוואר. וגם אם לא תמיד תהיה לך האפשרות למכור אותה שוב.

השיקולים נגד קניית שמלת כלה

רכישת שמלת כלה מגיעה עם חסרונות. הנה כמה מהחשובים שבהם.

שטח אחסון גדול

בואו נודה שכל אחד מאתנו היה אוהב את הרעיון שיש קצת יותר מקום בבית וכל סנטימטר מרובע של שטח אחסון הוא יקר. עכשיו דמייני שתיבה גדולה מחזיקה שמלת הכלה ותופסת לך את החלל שהיית יכולה בקלות להשתמש בו בתדירות גבוהה יותר.

לבישה חד פעמית

אלא אם את מתכננת לחדש את הנדרים שלך כל כמה שנים , אתה הרי לא תלבשי את שמלת הכלה שלך שוב, מה שהופך את רכישת שמלת הכלה למיותרת.
השכרה או קניית שמלת כלה היא בחירה אישית. בעוד שרוב הכלות הקונבנציונליות ילכו לקנייה, הכלות הפרקטיות דווקא ילכו לכוון של שמלות כלה להשכרה. הכל תלוי במה שיותר יעזור לך לקבל את ההחלטה: הכסף או הלב שלך.
בסטודיו של מעצבת העלית טלי תבל תוכלי למצוא שמלות כלה להשכרה מתוך קולקציה קיימת, שמלות כלה להשכרה בתפירה חדשה ובעצוב אישי מותאם לך וגם שמלות כלה בעיצוב אישי לקניה.

Leave A Comment