כלות רבות ובמיוחד בישראל בוחרות ללבוש שמלות כלה חשופות ונועזות שלא משאירות מקום לדמיון, אולם שמלות כלה צנועות הן לא פחות יפייפיות ואף לעתים מרשימות יותר ההופכות את הכלה לנסיכה מהאגדות כמאמר המשפט “כל כבודה בת מלך פנימה” הנאמר על בנות ישראל.

אלמנטים ייחודיים של שמלות כלה צנועות
הגזרה

שמלות כלה יכולות להיות צנועות יותר או צנועות פחות הכל תלוי בטעם הכלה ובאופי האירוע והמשפחה. גזרת שמלות כלה צנועות יכולה להיות נפוחה וגזרה זאת אף נפוצה בקרב הכלות החרדיות, יכולה להיות קצת יותר צמודה לגוף אך לא צמודה מדי, ואף להתחלק לשני חלקים של מחוך וחצאית.

לגלריות שמלות כלה

בחלק העליון של שמלות כלה צנועות ניתן לסגור את מפתח החזה באמצעות בדים מרשימים ויוקרתיים שיהפכו את השמלה למרהיבה ואלגנטית. או לחילופין ניתן להשתמש בבולרו שהינו מין ג’קט המשמש ככיסוי לחלק העליון של השמלה וכך גם ניתן להצניע את החלק העליון וגם להיות עם שרוולים ארוכים. ניתן לעשות שימוש בבולרו למשל רק בעת החופה ואז להורידו או להישאר איתו לכל אורך האירוע כי גם כך זהו כיסוי מרשים ביותר ומעוצב ומעוטר בעבודות יד.

ניתן לעצב שמלות כלה יותר צנועות גם אם הן יותר צמודות לגוף. ניתן להשתמש בטכניקות מיוחדות על מנת להצניע את החזה ובית החזה גם אם המחוך יותר צמוד לגוף. ניתן לעשות זאת באמצעות בדים וטכניקות תפירה עלית

הבדים

שמלות כלה צנועות לא חייבות להיתפר מבדים איכותיים פחות. למעשה כאשר מעצבים שמלת כלה צנועה וסוגרים חלקים שונים בחלקה העליון, רצוי להשתמש בבדי תחרה יוקרתיים ואיכותיים על מנת לשוות לשמלה הכלה מראה של נסיכה (לדוגמה בסגנון שמלת הכלה של הנסיכה קייט מידלטון).

כמו כן ניתן להשתמש בבד משי יוקרתי לחצאית נפוחה, שמלת הכלה למרות שהיא צנועה הופכת לזוהרת ונוצצת יותר. למראה נפוח אך קלאסי יותר ניתן לעשות שימוש בחצאית נפוחה מבד הטול שהינו בד נפוץ מאוד בקרב שמלות כלה נפוחות של כלות חרדיות.

בסטודיו של מעצבת העלית טלי תבל נעצב לך שמלת כלה צנועה אך מרהיבה שתהפוך אותך לנסיכה ביום המאושר בחייך.

Leave A Comment