עד לא מזמן כשאמרו שמלות שושבינה בארץ התכוונו בעיקר לשמלות שושבינה לילדות, אלה שנראות כמו שמלות כלה מיניאטוריות, אולם השפעות ומסורות אפנתיות רבות מגיעות אלינו מעבר לים ונותנות את סימניהן כך גם כשמדובר בשמלות שושבינה.

בחו”ל שמלות שושבינה הן עניין חשוב מאוד עבור הכלה וחברותיה בהכנות לחתונה, כאשר הכלה בוחרת יחד עם השושבינות הבוגרות את השמלות עבורן, שמלות אשר ילוו את הכלה לכל אורך היום המאושר בחייה. ישנם מקומות בעולם שעל פי המסורת הכלה קונה עבור השושבינות את השמלות.

שמלות לשושבינות הן השתקפות הטעם של הכלה ושל החתונה שלה. לכן, ישנן בחירות שחייבים לעשות בעת בחירת שמלת שושבינה.

הבחירה הראשונה היא אורך. שני האורכים הנפוצים ביותר לשמלות שושבינות הם באורך הברך ואורך רצפה. הבחירה הבאה היא סגנון. הסגנונות הפופולריים כוללים סטרפלס, צווארון וי, ורצועות ספגטי. בחירה נוספת היא העיצוב של השמלה.השמלה יכולה להיות פשוטה, כיפית, שמרנית או אלגנטית. יתר על כן, צריך להחליט על המראה של השמלה. אפשר לבחור צבעים אחידים, צבעים מרובים, טקסטורות, ועוד. הבחירה האחרונה שצריך לעשות היא הצבע.

שמלות לשושבינות הן חשובות כמעט כמו שמלת הכלה. כדי לבחור שמלות שושבינה, צריך לשקול את המראה והסגנון של שמלת הכלה, כמו גם את אווירת החתונה. אם למשל החתונה נערכת ביום, שמלת השושבינה לא יכולה להיות דרמטית או מגושמת.  גורם נוסף בבחירת שמלות לשושבינות הוא האופי והסגנון של השושבינות.

סגנונות שמרניים יותר לפעמים הם אלה המציעים מראה קלאסי במקום מראה אפנתי. הזמן הוכיח שסגנון זה של שמלות שושבינה יעבוד היטב על כל הנשים.

שמלות שושבינה לילדות
בארץ כאמור מקובל יותר שהשושבינות הן ילדות בדרך כלל מהמשפחה הקרובה המלוות את הכלה בדרך לחופה.
שמלות שושבינה לילדות הן מעין שמלות כלה מיניאטוריות המותאמות בסגנון לשמלת הכלה, לאירוע ולאוירה.
ניתן לעצב שמלות שושבינה לילדות קצרות או ארוכות, מבדים איכותיים שונים כמו משי, שיפון, טול וכו. שמלות שושבינה לילדות הן לרוב
לבנות אבל ניתן לעצב גם בצבעים רכים אחרים, כמו לבן חלבי, ורוד או לילך.
בין אם מדובר בשמלת שושבינה או שמלת שושבינה לילדה, בסטודיו של המעצבת טלי תבל נעצב לך את שמלת השושבינה המחמיאה ביותר.

Leave A Comment